Svátek má: Pavla

Regiony

Velikost textu:

Litoměřice nejsou zadluženy a našetřily 70 milionů

Litoměřice nejsou zadluženy a našetřily 70 milionů

Litoměřice nejsou zadluženy. Vyplývá to z výkazů zveřejněných nejen na webových stránkách města, ale i na stránkách Ministerstva financí. V kapitole dluhové služby je k 30. červnu v případě Litoměřic uvedena nula.

Ilustrační foto
19. října 2014 - 12:00

Přesto se však Litoměřice mezi osm měst s nulovým dluhem nedostalo. Mezi osmdesáti největšími městy v České republice se ocitly sice na prvním místě, ale mezi těmi, které jsou nejméně zadlužené. Na konci roku totiž připadl na jednoho obyvatele Litoměřic dluh ve výši 2 koruny a 50 haléřů. Informovala o tom mluvčí Litoměřic Eva Břeňová.

„Dobíhá totiž úvěr bez navýšení na nákup služebního vozidla městské policie,“ vysvětlila vedoucí ekonomického odboru Městského úřadu v Litoměřicích Iveta Zalabáková.

K 30. červnu dosahovala dlužná částka výše 32 tisíc korun a uhrazena bude do konce letošního roku. O dobrém hospodaření Litoměřic svědčí fakt, že město má našetřeno zhruba 70 milionů korun, které mohou být v následujících letech použity k dalšímu rozvoji.

Litoměřice neudělaly podle soudu u referenda chybu

„Domnívám se, že s ohledem na množství finančně a stavebně náročných akcí realizovaných z dotací, jde o výborný výsledek, který potvrzuje naše dřívější slova, že se město chová jako řádný hospodář,“ uvedl starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč.

(iza, foto: arch.)