Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Ústí má veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily

Ústí má veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily

Elektromobilita si úspěšně razí cestu do severočeského regionu. Po Chomutovu má svou veřejnou dobíjecí stanici také krajská metropole Ústí nad Labem, kde mohou majitelé vozů na elektrický pohon doplnit energii v OC Forum.

Dobíjecí stanice v OC Forum
22.říjen 2014 - 12:00

Elektromobilisté mohou pohodlně načerpat energii pro své další cesty na střešním parkovišti (3. nadzemní podlaží) Obchodního centra Forum, které je od roku 2009 největším nákupním centrem ve městě. Usteckenovinky.cz o tom informovala mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová.

První elektromobilní stanici na severu Čech má Chomutov

„Jsme rádi, že v Ústeckém kraji otevíráme v krátké době již druhou dobíjecí stanici. Pevně doufáme, že to přispěje k praktickému využívání elektromobilů nejen v samotném Ústí nad Labem ale v celém jeho širším okolí. Aktuálně máme v přípravě další kroky, které výrazně přispějí k rozšiřování elektromobility v celém regionu,“ poodkrývá další plány Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ.

„Instalace veřejné dobíjecí stanice v našem nákupním centru vhodně zapadá do celkové koncepce OC Forum. Chceme, aby u nás mohli nakupovat a bavit se lidé z nejrůznějších skupin obyvatelstva a my jim k tomu vytvořili příjemné podmínky. Elektromobil jako dopravní prostředek budoucnosti je u nás samozřejmě vítaným návštěvníkem,“ řekl Václav Řičář, ředitel OC Forum.

(iza, foto: ČEZ)