Svátek má: Emil

Regiony

Velikost textu:

První elektromobilní stanici na severu Čech má Chomutov

První elektromobilní stanici na severu Čech má Chomutov

Město Chomutov se zařadilo mezi partnery projektu Elektromobilita ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v ČR. Veřejná dobíjecí stanice, která v padesátitisícovém městě zahájila provoz, je současně vůbec první v celém severočeském regionu.

Slavnostní otevření dobíjecí stanice
6.říjen 2014 - 12:24

Chomutovská veřejná dobíjecí stanice pro elektromobily je z prvních viditelných výstupů memoranda o spolupráci, které podepsali zástupci projektu Elektromobilita ČEZ a města Chomutov. Usteckenovinky.cz o tom informovala Soňa Holingerová, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy.

Stanice je umístěna před budovou magistrátu v ulici Zborovská. Současně si chomutovský magistrát vyzkouší provoz stanice i v praxi, a to díky zapůjčenému elektromobilu Peugeot iOn, který poslouží k cestování po městě i přilehlých obcích.

„Nové dopravní prostředky pro úředníky a podpora rozvoje elektromobility zapadají do koncepce našeho města. Naším zájmem je rozvoj ekologické dopravy. Díky Elektromobilitě ČEZ můžeme využít tyto alternativní způsoby dopravy, ale také poskytnout službu veřejnosti,“ říká primátor města Chomutov Jan Mareš.

V Chomutově můžete darovat nepotřebné oblečení


„Jsme rádi, že se naším partnerem stává právě Chomutov, který by měl být současně průkopníkem rozvoje elektromobility v celém regionu severních Čech. Město si vyzkouší provoz elektromobilu a věříme, že to přispěje k další propagaci tohoto odvětví jako formy čisté dopravy nejen na úrovni města a nejbližšího okolí. Aktuálně máme v přípravě další kroky, které výrazně přispějí k rozšiřování elektromobility v celém regionu,“ poodkrývá další plány Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ.

(iza, foto: ČEZ)