Svátek má: Jonáš

Regiony

Velikost textu:

Dramatický nárůst pojistných podvodů v Ústeckém kraji

Dramatický nárůst pojistných podvodů v Ústeckém kraji

Dramatický meziroční (208%) nárůst podvodné činnosti zaznamenali letos detektivové České pojišťovny v Ústeckém kraji. V porovnání s loňským rokem se naopak zlepšily kraje Plzeňský, Karlovarský, Jihočeský a Královéhradecký.

Ilustrační foto
23. října 2013 - 06:30

Během prvních devíti měsíců letošního roku odhalili v ČR detektivové České pojišťovny pojistné podvody
za 345 milionů korun. To je o 24 milionů korun více než ve srovnatelném období loňského roku, kdy na pojistných plněních zachránili 321 milionů korun. Usteckenovinky.cz o tom informovala mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková.
 
„Opět se nám potvrdilo, že podvodníkům svědčí anonymita hlavního města,“ vysvětluje Jaromír Kaděra, ředitel útvaru vyšetřování a interní bezpečnosti České pojišťovny a dodává: „Více než 40 procent zatím letos odhalených pojistných podvodů se odehrálo na území Prahy a Středočeského kraje.“

Meziročně došlo k nárůstu odhalených pojistných podvodů prakticky po celé ČR – nejvíce v Ústeckém kraji (+16,6 mil. Kč), na území hlavního města Prahy (+13,7 mil. Kč) a ve Středočeském kraji (+12,6 mil. Kč). V Ústeckém kraji eviduje Česká pojišťovna již nyní pojistné podvody v objemu o více než 9 milionů Kč vyšším než za celý loňský rok.

Poklesem se naopak mohou pochlubit v Plzeňském (-18,5 mil. Kč), Jihočeském (-17 mil. Kč), Karlovarském (-7,5 mil. Kč) a Královéhradeckém kraji (-3,6 mil. Kč). „Pokles je to však relativní vzhledem k několika dosud neuzavřeným případům, které se do statistik odhalené podvodné činnosti propíší v průběhu následujících měsíců,“ říká Jaromír Kaděra.

Pokus pojišťovny: V Ústí bylo kolo ukradeno za 3 hodiny

Velký nárůst odhalené podvodné činnosti v Ústeckém kraji má na svědomí několik větších případů spadajících převážně do oblasti podnikatelského a životního pojištění. Podobná situace je i na Vysočině, která spolu se Zlínským krajem dlouhodobě patřila mezi regiony, kde Česká pojišťovna evidovala nejmenší snahu o pojistné podvody. Letos však výsledek tohoto kraje po třech čtvrtletích vychylují v meziročním srovnání jednotky případů již vyřešených kauz s velmi významným finančním dopadem.

(iza, foto: arch.)

Více zpráv z regionu na Usteckenovinky.cz