Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Ptačí babyboom u osmi druhů v děčínské zoologické zahradě

Ptačí babyboom u osmi druhů v děčínské zoologické zahradě

Ptáče, kam se podíváš. Přesně tak to nyní vypadá v děčínské zoologické zahradě. Opeřenci se zde líhnou o sto šest. Bezesporu nejzajímavějším odchovancem je mládě velkého papouška ara vojenského.

Papoušek ara vojenský
1.srpen 2014 - 16:00

Usteckenovinky.cz o tom informovala mluvčí zoo Alena Houšková. „Mají ho v péči ošetřovatelé, protože samice nevěděla, jak se o něj správně postarat. Znamená to pro ně téměř čtyřiadvacetihodinovou pohotovost, krmení po třech hodinách. Mládě přišlo na svět 11. června. Po měsíci a půl v péči ošetřovatelů se má čile k světu, má obrovskou chuť k jídlu, pomalu mu začíná růst typické zelené peří,“ vysvětlila Alena Houšková. Pohlaví ptáčete prozatím není známo, odhalí ho až testy DNA, které bude muset papoušek podstoupit.

Živo je i v expozici sovic sněžných. Zde mohou návštěvníci obdivovat měsíční mládě, které si rodiče pečlivě chrání. Stejnou rodičovskou péči předvádějí i výři velcí, kteří střeží dvě výřata. Ve voliéře vodního ptactva rozšířili svoji rodinu kvakošové noční.

„Veselo je i v Ptačím domě, kde vám pod nohami mohou cupitat křepelové korunkatí a je možné zde sledovat i mládě leskoptve tříbarvé,“ doplnila mluvčí. O požehnanou nadílku se postaraly i pižmovky velké a vylíhla se také mláďata bažantů obojkových.

V děčínské zoo můžete přespat ve stanu mezi zvířaty

Zoo Děčín je v tomto období otevřena denně od 8 do 19 hodin. Přijďte se na ptačí nadílku podívat i vy.

(iza, foto: Zoo Děčín)