Svátek má: Pavla

Regiony

Velikost textu:

Chomutov zakázal veškerý bednový hazard ve městě

Chomutov zakázal veškerý bednový hazard ve městě

Nová vyhláška schválená zastupitelstvem města Chomutova přitvrdila v regulaci hazardu. Od ledna příštího roku zakazuje veškerý tzv. bednový hazard na území celého města. Ruleta či karetní hry zakázany nebudou.

Hazardní automaty
21. září 2014 - 16:05

Usteckenovinky.cz o tom informovala mluvčí Chomutova Šárka Schönová. „Není zapotřebí regulovat takzvané živé hry jako je ruleta se zeleným plátnem a žetony nebo organizované karetní hry. Tato vyhláška však zakazuje bednový hazard, protože jejich provoz s sebou přímo nese patologické jevy, narušování veřejného pořádku, zneužívání sociálních dávek a drobnou kriminalitu, uvedl primátor Jan Mareš.

Vyhláškou bude na území celého města zakázáno provozovat výherní hrací přístroje, interaktivní videoloterijní terminály, elektromagnetické rulety, vícemístná herní zařízení, kvízomaty a obdobná zařízení, která jsou provozována pomocí elektronicky nebo elektronickomechanicky řízených výherních systémů.

Ministerstvo financí již začalo odebírat vydané licence na provozování výherních automatů na území města, nyní může zahájit řízení i na dvě místa, která měla výjimku. Provozovatelé však využívají možnosti odvolání, ale v těchto dnech již byla některá povolení pravomocně zrušena.

Rada Chomutova chce zakázat bednový hazard v celém městě

V některých hernách již klesá počet terminálů, dokonce již došlo k uzavření herny. V současné době není ve městě žádné zařízení, které by nabízelo živou hru. Dvě stávající provozovny s názvem Casino jsou pouze herny s technickými zařízeními, proti kterým město dlouhodobě bojuje.

(iza, foto: arch.)