Svátek má: Vojtěch

Regiony

Velikost textu:

Město Teplice vykácí v Zámecké zahradě 75 stromů

Město Teplice vykácí v Zámecké zahradě 75 stromů

Statutární město Teplice zadalo v roce 2011 firmě ARBOREA Rakovník provedení dendrologického výzkumu Zámecké zahrady.Na základě jejího posudku byly letos některé stromy vykáceny a další velké kácení je plánováno od listopadu.

Zámecká zahrada v Teplicích
7.září 2014 - 12:00

Informovala o tom Radka Senftová z kanceláře teplického primátora. Posuzováno bylo celkem 2525 stromů a 195 keřů na celkové výměře 16 680 metrů čtverečních. Hodnocení bylo zaměřeno zejména na zjištění zdravotního stavu stromů z hlediska bezpečnosti provozu v parku.

Na základě výsledků výzkumu bylo 115 stromů navrženo k pokácení ze zdravotních důvodů. Začátkem roku 2014 jich šlo k zemi 40. Zbylých 75 stromů bude pokáceno v době vegetačního klidu, tj. od 1.listopadu do konce prosince. Kácení bude probíhat v celém parku podle naléhavosti.

"Navrhovaná opatření maximálně respektují přírodní hodnotu zahrady," uvedla Radka Senftová.

Chirurgická ambulance teplické nemocnice je v novém

Celkem 2182 stromů bylo navrženo k ořezu. Z toho bylo v loňském roce ošetřeno 150 kusů, v letošním roce bude ořezem ošetřeno 252 stromů. Práce budou zahájeny 1.září a probíhat budou až do konce listopadu. Většina řezů bude prováděna stromolezeckou technikou s maximálním ohledem na místní faunu. Práce budou postupovat v etapách po jednotlivých úsecích parku.

(iza, foto: ŠJů/Wikimedia)