Svátek má: Vincenc

Komentáře

Pavel Kováčik

poslanec PS PČR (KSČM)

Vztekající se ODS

Petr Fiala asi zapomněl, že pokud chceme znát odpovědi na otázky, musíme se ptát. Právě to byl důvod, proč KSČM pozvala k jednání předsedu vlády a ministryni financí.

Dotazů i odpovědí bylo hodně. Jednání budou pokračovat. Tématem bude zdravotnictví. Jen na okraj, rozčilování škodí zdraví.

Teď však vážně. KSČM je parlamentní stranou, která, na rozdíl od ODS a dalších rozčilujících se stran, má na zřeteli prosperitu republiky a zlepšení života občanů, ne pouze vyvolené skupiny. Není tomu tak dlouho, co zde vládla pravice spolu s ČSSD. Nějak se však solidarita s občany z jejich tehdejších kroků vytratila.

Pokud dnes návrhy KSČM vláda v čele s premiérem vnímá, je to dobrý počin, který lidé zajisté oceňují. Nějak mi uniklo, že by ODS zvyšovala důchody tak razantně jako je tomu dnes a mnoho dalších pozitivních změn nás čeká. KSČM je ve svých programech  na rozdíl od "mocné" pravice prosazuje dlouhodobě.

Takže předseda ODS místo nemístných invektiv mohl pozvat premiéra k jednacímu stolu. To se mu však evidentně nehodilo do krámu. Dal přednost výpadům a teatrálnímu křiku, který je pouze divadlem k vlastnímu zviditelnění, neřeší však problémy občanů."

Pavel Kováčik