Svátek má: Rudolf

Komentáře

Pavel Kováčik

poslanec PS PČR (KSČM)

Problémy vyřeší jen práce

V minulém roce lidé rozhodli v parlamentních volbách o počtu procent pro jednotlivé strany a politická hnutí.

Dnes máme květen a ustavení vlády s důvěrou se snad chýlí ke konci. Kompromisy k politice patří, stejně jako k běžnému životu. Je třeba se domlouvat a volit cestu schůdnou pro všechny. Je nepochopitelné, že neustále dochází v rámci jednání o vládě k novým požadavkům. Změny se týkají především obsazení jednotlivých ministerstev. Lidé nechápou a ptají se, kdy vyjednavači řeknou: stop, je rozhodnuto. Stranické referendum v ČSSD v sobě skrývá další otazníky, jak vše dopadne. Je příliš horké jaro a studená sprcha by některým pomohla.

KSČM je ve svých požadavcích konzistentní od počátků vyjednávání o budoucí vládě. Naše požadavky jsou obrazem potřeb občanů. O to víc si přejeme, aby vše dospělo ke konečným závěrům. Naše republika má před sebou spoustu práce. Řešení problémů se stále odsouvá. A to nelze do nekonečna. Nejasnosti vždy napomáhají spekulacím a jsou podhoubím pro ty, kteří si stabilitu nepřejí. V posledních dnech je takovýchto chytrolínů hodně, jako by se najednou vyrojili a začali škodit.

Vezměme tedy rozum do hrsti a ukončeme toto, už příliš dlouhé období, nastolme jasná pravidla a začněme řešit problémy, to je cílem snahy KSČM.

Pavel Kováčik