Svátek má: Prokop

Komentáře

Bohuslav Svoboda

poslanec PČR (ODS)

Poslanci ANO a ČSSD odmítli podpořit novelu zákona o vzdělávání lékařů

Poslanci ANO a ČSSD odmítli podpořit novelu zákona o vzdělávání lékařů. Novela měla opět zařadit obor Praktický lékař pro děti a dorost jako samostatný specializační obor.

Kvůli poslancům ANO a ČSSD nedošlo na zasedání PSP k schválení mnou iniciované novely zákona o vzdělávání lékařů. Byli to především poslanci ANO a ČSSD, kdo zabránili jejímu přijetí. Obor Praktický lékař pro děti a dorost se od pediatrie výrazně liší, proto by neměl být v zákoně opomíjen. V České republice je i díky svébytnosti oboru primární péče o děti na velice vysoké úrovni a není důvod tento zavedený a funkční model měnit. O zařazení do oboru Praktický lékař pro děti a dorost navíc žádá pravidelně stále více mladých lékařů, v roce 2016 jich bylo 74. Novela zákona by umožnila další samostatný rozvoj tohoto oboru a zajistila tak kvalitní péči pro děti nejen v nemocnicích, ale také v ordinacích.

Pro mě z neznámých důvodů se  poslanci ANO a ČSSD rozhodli jít proti zájmům lékařů. Věřím, že si to voliči budou ve volbách pamatovat.

Bohuslav Svoboda