Svátek má: Hynek

Komentáře

Pan Fiala na můj dopis nereagoval

Ve středu 10.8.2022 jsem poslal ve velké obavě o naší budoucnost veřejnou výzvu panu premiérovi.


,, Vážený pane premiére Fialo! Dnes Vám píši ne jako politik, ale jako podnikatel, který pracuje v českém pivovaru v Jincích.
Po včerejším rozhovoru s dodavatelem energií, který nám sdělil, že koncem roku nám končí fixace a že současná tržní cena elektřiny je 12 000 Kč za 1 MW/h a plynu 5 000 Kč za 1 MW/h jsem se rozhodl napsat Vám tento otevřený dopis.
Uvedené ceny nám zvedají provozní náklady o 250 tis. Kč měsíčně, tedy daleko více než platíme dnes. Když se k tomu připočtou od června ČNB zvednuté úroky o 7 %, činí nárůst celkových vícenákladů 350 tis. Kč měsíčně.
Tyto sumy však nejsou způsobeny špatným řízením podniku, ale špatným řízením státu.  
Vyzývám Vás, abyste do 14 dnů jasně řekl, jak tuto situaci budete řešit, zda jako v Německu, kde vláda plně kompenzuje vzniklé vícenáklady nebo zatropováním cen.
Po zkušenosti s předchozí Babišovou vládou, která nám lhala, že máme vydržet a nepropouštět své zaměstnance, chceme  dnes již jasná pravidla!
Nemůžeme si opět dovolit uvěřit pouhým slibům, které mnoho z nás přivedly do dluhů a nakonec ke krachu.
Buď do 14 dnů zveřejníte jasná pravidla nebo odstupte z funkce premiéra.
I informace, že nikomu v České republice nebudete pomáhat, nám pomůže zavčas ukončit podnikání, rozdat výpovědi a podnikání ukončit. Což v konečné fázi znamená vše prodat.
Na úplný závěr jen dodávám, že malí a střední podnikatelé jsou páteří každé funkční ekonomiky.
Jiří Janeček „Psal jsem to jako podnikatel ne jako politik… Čekal jsem aspoň strohou odpověď, čekal jsem až do dnešního dne, i když vím, že 14 dní dávno uplynulo a během této doby energie opět zdražily o desítky procent.

Elekřina už dnes stojí 2x víc než před  třemi týdny. Znovu jsem si dnes prošel email a musím konstatovat, že náš premiér je ignorant, kterému je evidentně jedno co se bude dít s lidmi v naší zemi.

Před třemi týdny jsem varoval před blížící se katastrofou v podnikatelském prostředí a žádal jsem o informaci jak máme postupovat. Už několik měsíců díky úrokům ČNB a zdražování vstupů  se nám navýšily provozní náklady o 40%, a protože nám končí fixace na energie,  tak od ledna 2023 by nás stál provoz o 600 tis. Kč měsíčně víc než v minulém roce.


Situace je kritická a pan ministr Válek už teď může podat rovnou demisi, protože bez zastavení prodeje energií na lipské burze, tyto energie pro nemocnice nikde levněji nenakoupí.  Pomalu se ozývají velké firmy jako Madeta a hlavně i občané ČR, kteří se začínají po letním opojení ze svobody zajímat o své smlouvy.  Pane Fialo, zastavte to, odejděte z burzy, zastropujte ceny a teprve přebytky nabídněte na této burzu.

Teď budu mluvit jako politik, donutil jste mě k tomu.  Jedinou možností jak Vás donutit k činnosti jsou demonstrace. Proto svoláváme na 28.9. 2022 od 13:00 demonstraci na Staroměstské náměstí v Praze  a pak 28.10. do  Brna 13:00 hod , Ostravy 14:00 hod, Plzně 14:00 hod, Ústí nad Labem 14:00 hod, České Budějovice od 14:00 hod.  

Jiří JanečekSouhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
33%
Ne
transparent.gif transparent.gif
67%