Svátek má: Rudolf

Komentáře

Pavel Kováčik

poslanec PS PČR (KSČM)

Nevěděl jsem, neřekli mi...

Když ministr neví, měl by odejít. Moravskoslezský kraj si užil „neinformovanosti", nebo spíše nekompetentnosti ministra zdravotnictví nad únosnou míru.

Nejde pouze o komerční ztráty, jde i o lidská zklamání, rušení svateb, srazů a táborů. Laxní přístup k nákaze v OKD, neznalost pracovních podmínek horníků, a především podcenění ataku koronaviru v počátcích na Karvinsku je jen částečný výčet. Ministr zdravotnictví nechal tento kraj osudu. Omluva, že nevěděl o festivalu, který nahrazoval Colors of Ostrava, je slabou náplastí.

Otázka zní, jak bude ministr řešit vše, co způsobil mnoha občanům. V tomto případě je třeba se ptát, kolik „úletů" nebezpečných pro lidi mu bude ještě tolerováno. Nikdo z nás nechce být pokusným objektem pro neznalost mladého muže na postu ministra zdravotnictví. Adam Vojtěch by si měl uvědomit, že hazard se zdravím a lidskými životy je neodpustitelný. Neinformovanost a zatajování reality jsou tím nejhorším činem.

Dnes již dopady koronaviru známe a bohužel začíná napadat ty nejohroženější skupiny. Neposkytování informací není chyba, ale neodpustitelný čin, a to si lidé rozhodně nezaslouží. Život je to nejcennější, co máme.

Pavel Kováčik