Svátek má: Tamara

Komentáře

Malá plánovaná lokální válka s Ruskem

Máme tak plná ústa boje za svobodu a demokracii jinde, že už nám chybí síla hájit je doma.

Klidně necháme poslat naši kapesní armádu kamkoli, třeba i na Ukrajinu pomoci pohrobkům Bandera a současným vládním oligarchům bojovat za světový mír a demokracii, a doma ani neceknem k zavádění cenzury a ke ztrátě svobody se rozhodnout, zda se očkovat nebo ne. Chceme zakrýt naši domácí zbabělost hrdinstvím a krví našich vojáků? Potřebujeme novými hroby neznámých vojáků, rozhovory se zdrcenými matkami a manželkami padlých hrdinů odvrátit pozornost od našich selhání?


Současná politická situace na Ukrajině vyvolává v mnohých pocit, že vedení země vidí řešení svých problémů v rozpoutání konfliktu s Ruskem. Jeho snaha o zapojení NATO je zcela zřejmá. Zajímá se někdo o to, kolik Ukrajinců, tedy těch, kterých se nikdo na nic neptá, chce válku? Měli by se v případě vítězství lépe? Jak ale záleží vládní elitě na mínění plebejců? Asi tak jak záleží světové elitě na představách ukrajinských vůdců. Stejně jako obyčejných Ukrajinců se ani obyvatel zemí sdružených v obranném paktu NATO nikdo neptá, zda souhlasí s válkou proti Rusku za ukrajinské zájmy. Pro velitele části světa je lákavé využít vnitřního rozvratu Ukrajiny k výprodeji zbraní, ovládnutí ekonomiky, případně ke zřízení několika vojenských základen.

Připomínám, že při podobném pokusu SSSR rozmístit na Kubě rakety středního doletu v r. 1962, jako odpověď na rozmístění podobných raket patřících USA v Turecku, došlo téměř k jaderné válce. Zabránil jí nesouhlas jednoho ze tří ruských důstojníků ponorky, vystřelit jaderné torpédo proti americké flotile. Budeme mít příště zas takové štěstí? Mnozí občané západu - tedy Evropy a USA mají naivní představu, že ZÁPAD jako celek plní trvale nějakou světovou humanitární misi, a přitom jde jen o ušlechtilou masku pro drancování přírodních zdrojů a ekonomickou nadvládu nad co největším kusem naší planety. Tato nezřízená chamtivost a touha po moci nás může zničit. Začátkem může být třeba „malá plánovaná lokální válka s Ruskem.“

Po takové válce nebudou hroby, ani ti co by na ně chodili. Jen někde pod zemí budou nějakou dobu dožívat ti, kteří to způsobili. Naše Země tak bude od lidí zcela zachráněna a pokryta neznámými vojáky. Tato představa patrně lahodí bojovníkům za záchranu planety, protože boj za světový mír nahradil právě boj za záchranu planety. Všiml jsem si toho právě díky Ukrajině.

Necháme tyto válečné a ekologické šílence udělat  za lidstvem tečku???

Karel Petřík

  


Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
34%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%