Svátek má: Květoslava

Zprávy

Velikost textu:

Seehofer: Zapomeňme na politiku, jedu na fotbal do Ruska!

Seehofer: Zapomeňme na politiku, jedu na fotbal do Ruska!

Z vrcholových německých politiků zatím pouze spolkový ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) plánuje cestu na fotbalové Mistrovství světa do Ruska.

Horst Seehofer, německý ministr vnitra
4. června 2018 - 07:20

Seehofer chce sledovat zápasy německého národního týmu, "pokud mi to schválí," řekl pro Bild am Sonntag.

Seehofer navrhuje, aby navzdory všem politickým problémům, „bychom se měli teď soustředit na sport“.

"Nedává smysl nyní diskutovat o tom, zda bylo udělení Mistrovství světa Rusku správné, Světový pohár se koná a miliony fotbalových fanoušků se na něj těší," uvedl Horst Seehofer.

Předseda spolkového sněmu Wolfgang Schäuble (CDU) se odmítl vyjádřit. Zatím také nemá naplánovanou cestu prezident Frank-Walter Steinmeier, ministr zahraničí Heiko Maas (SPD) a spolkový vicekancléř Olaf Scholz se také nevyjádřil.

Úřad kancléřky zatím nepotvrdil, zda Angela Merkelová odcestuje do Ruska, je to stále otevřené.

Takhle řádila Angela Merkelová na fotbale v Brazílii

Na poslední mistrovství světa v Brazílii v roce 2014 přijel tehdejší ministr vnitra Thomas de Maizière (CDU), odpovědný za sport,  na utkání Německa proti Alžírska. proti Alžírsku. Kancléřka Angela Merkelová (CDU) přijela 16. června na první zápas německého týmu proti Portugalsku, doprovázeli ji  poslanci několika frakcí. Finále 13. července, kde Německo hrálo proti Argentině  navštívila opět Merkelová se šéfy politických stran, zastoupených v Bundestagu. Také spolkový prezident Joachim Gauck navštívil finále.


"Bild am Sonntag" zveřejnil výsledek průzkumu Emnid, podle kterého 62 procent respondentů je pro to, aby přední němečtí politici jeli na Světový pohár v Rusku. 30 procent oponovalo.

Zástupci Zelených a FDP naléhají na členy vlády, aby se distancovaly od Světového poháru. "Musí být zajištěno, že autoritářské režimy nepoužívají turnaj pro svou propagandu," řekl předseda FDP Christian Lindner.

„Dokonce i členové vlády mohou být fotbalovými fanoušky," obhajovala cesty politiků na Světový pohár Katja Kipping z Die Linke.

Podobně šéf AfD Alexander Gauland naopak vyzval politiky k cestě na Světový pohár. „Zástupci spolkové vlády by samozřejmě měli naše fotbalisty podporovat svou přítomností."

(rp,prvnizpravy.cz,focus,foto:arch.)