Svátek má: Ferdinand

Zprávy

Velikost textu:

Orbán: Diskutujme o finančních důsledcích migrace

Orbán: Diskutujme o finančních důsledcích migrace

Podle nařízení EU bude vydáno 9 milionů forintů na každého migranta. Je na čase začít mluvit o finančních dopadech přistěhovalectví, řekl premiér Viktor Orbán v rozhovoru pro TV News Center.

Viktor Orbán, maďarský premiér
11. března 2018 - 07:20

Viktor Orbán zdůraznil, že nadcházejícím volbám v Maďarsku bude dominovat otázka migrantů, stejně jako tomu bylo v jiných zemích Evropské unie, v Německu, Rakousku, Česku a Itálii, protože na migraci  závisí další budoucnost zemí EU.

Podle maďarského premiéra je situace v Maďarsku poměrně jednoduchá, protože vládnoucí strany jsou ty, které jsou jednoznačně proti imigraci.

Orbán poznamenal, že se hovoří o bezpečnosti a o tom, co se děje ve velkých městech západní Evropy.

Na migranty, podle norem EU by mělo být vynaloženo devět milionů forintů, „nemluvě o tom, že kromě toho jim bude muset stát poskytnout bydlení,“ uvedl předseda vlády, „pokud  by se podle rozhodnutí Bruselu měla změnit maďarská přistěhovalecká politika, tak se změníme na zemi přistěhovalců,“ dodal.

S odvoláním na bavorského premiéra řekl: "V Bavorsku se více peněz věnuje migrantům a integračním programům než na ekonomický růst, ochranu zdraví a životního prostředí. To není žádná dětská hra".

„Maďarsko má svou budoucnost otevřenou, její ekonomika je v dobré kondici, je práce pro lidí a peníze  k rozvoji země, " pokračoval Orbán Viktor a  varoval, "pokud se nám nyní nevěnuje pozornost ohledně migrace,  pak ekonomické výsledky vynaložíme na maďarský lid a ne na přistěhovalce.“

Britský historik: Angela Merkelová je největší kalamita Evropy

Migrační kvóty rozdrtí Maďarsko, a pak místo nových dálnic a růstu mezd, budeme muset utrácet peníze za migranty.

V rozhovoru premiér rovněž uvedl, že se národy Evropy vzepřeli Bruselu, proti globální elitě a proti zájmovým skupinám, které zastupují velký kapitál, jako je George Soros. Zdůraznil, že Evropané nechtějí, aby Evropa byla kontinentem přistěhovalců, situace v zemích, které dovolily přistěhovalcům vstup,  je obtížná, protože nikdo neví, jestli ještě někdy mohou být vráceni. Zdůraznil, že země střední Evropy nemohou nést důsledky rozhodnutí těchto zemí.

(rp,prvnizpravy.cz,kormany.hu,foto:arch.)