Svátek má: Květoslava

Zprávy

Velikost textu:

AA: Němečtí politici varovali před bojkotem mistrovství v Rusku!

AA: Němečtí politici varovali před bojkotem mistrovství v Rusku!

Hned několik německých politiků se tvrdě vyslovilo proti bojkotu Světového poháru v Ruské federaci, napsal Augsburger Allgemeine.

Ilustrační foto
5. června 2018 - 11:04

Bývalý premiér Bavorska je zejména přesvědčen, že vedení SRN emocionálně popudí obyvatele Ruska proti Německu, pokud se rozhodne bojkotovat mistrovství světa ve fotbale.

Poté, co lídři Velké Británie obvinili Rusko z účasti na otravě Sergeje Skripala a jeho dcery Julije v anglickém salisbury - a to zcela bez důkazů - se zvedla vlna rusofobních nálad a žádostí potrestat Rusko. Jedním z nápadů se stal bojkot Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku. V Německu je vůdčím propagátorem tohoto postoje bulvární deník Bild.

Měli by němečtí politici bojkotovat Světový pohár v Ruské federaci? Odpovědi na tuto otázku dali hosté populární show Anne Willové v Německu, uvedl list Augsburger Allgemeine.

Například kategoricky proti bojkotu mistrovství světa v Rusku se vyslovil bývalý předseda vlády spolkové země Bavorsko Edmund Stoiber. Podle něj má pocit, jako by se Ruská federace a Německo od sebe vzdálily. Pokud němečtí politici vyhlásí bojkot Světovému poháru, pak to emotivně nastaví obyvatelstvo Ruska proti Německu, dodal Stoiber.

„Měli bychom využít každou příležitost k dialogu s Putinem," uvedl bývalý šéf bavorské vlády.


Předseda výboru pro zahraniční věci Spolkové rady Norbert Röttgen „šel dál", pokračovala publikace. Šéfovi Kremlu Vladimiru Putinu podle jeho názoru bude hrát pouze do rukou, pokud se němečtí politici budou držet dál.

„Putin ochotně využívá obraz oběti a bojkot tento obraz jen posílí. A to pod heslem: chceme jen uspořádat sportovní událost a Západ nám nevěří," vysvětlil Röttgen.Rozhodně proti bojkotu mistrovství světa v Rusku se rovněž vyslovil jeden z vůdců německé levice Gregor Gysi, poznamenal Augsburger Allgemeine. Připomněl, že Německo závisí na Ruské federaci a žádal o obnovení vztahů s největší zemí světa.

Myšlenku bojkotu mistrovství světa v Rusku nepodpořil ani bývalý člen německého národního týmu Arne Friedrich. „Politik nemá právo měnit fotbal na svůj nástroj", zdůraznil německý fotbalista.


(kou, prvnizpravy.cz, augsburger-allgemeine.de, foto: arch.)